fbpx
10 C
Skopje

ПСЖ ОБЗНАНИ: НЕЈМАР МОЖЕ ДА СИ ОДИ, НО САМО ПОД ОВОЈ УСЛОВ

АКТУЕЛНО

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Се погласни се шпекулациите дека Нејмар и покрај неговата одлична заработувачка, како и фактот дека е најдобар играч во Франција, ќе го напушти шпанското првенство и ќе замине во кралскиот клуб од Мадрид. Како што веќе е и познато, бразилскиот надежен фудбалер не е задоволен од тоа како напредува неговата кариера во Франција, па според последните пишувања на медиумите од светот, тој веќе се кае поради трансферот.

Она што му дава и мала надеж во целиот случај дека тој навистина ќе биде препознатлив како најдобар фудбалер во блиска иднина е евентуално негово заминување во Реал Мадрид. Според шпанските медиуми ова е и желба на самиот фудбалер чиј татко веќе ги договорил условите со првиот човек на управата на мадридскиот клуб Флорентино Перез.

Според шпекулациите изнесени во француски медиуми, блиски до ПСЖ, извори од управата на францускиот клуб велат дека Нејмар слободно би можел да замине, но само под услов оваа година да ја освои Лига на Шампиони.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...
- Advertisement -