fbpx
6 C
Skopje

ПСЖ со поспектакуларен трансфер од тој на Нејмар: Барса од ова ќе добие “нервен слом“!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

ПСЖ летово го шокираше целиот фудбалски свет кога за 222 милиони евра го купи Нејмар. Тоа беше тежок удар за Барселона, која сега може да претрпи уште еден и тоа доста потежок. И тоа од лидерот во Лига 1.

Имено, франуцскиот Telefoot пишува дека Парижаните преговараат со менаџерот на Филипе Кутио, играчот на Ливерпул и бразилскиот репрезентативец за кој Каталонците очајнички се обидуваат веќе подолго време да го доведат на Камп Ноу.

Кутињо многумина го гледаат како сигурно засилување на Каталонците, но сега би можело се да се промени. По трансферот на Нејмар, тензиите меѓу двата клуба се уште пожестоки, а сега би можеле да достигнат размери какви што не би можеле ниту да се замислат.

ПСЖ летово ги расипа сметките и Реал пред нос им го земаа Мбаппе, а великаните на шпанскиот фудбал сигурно не сакаат некој да ги понижува на ваков начин.

Сепак, сосема јасно е дека Реал и Барселона полека, но сигурно го губат монополот на најголеми ѕвезди, па не чуди што преку челниците на Ла Лига се обидуваат да го возвратат ударот на сметка на Парижаните со манипулирање за одредбите од финансискиот фер – плеј.

Ако ПСЖ успее да го купи Кутињо, на Камп Ноу може да се каже дека ќе доживеат “нервен слом“. Telefoot тврди дека тоа не е празна приказна. Французите пишуваат дека се случил таен состанок на еден од челниците на ПСЖ со агентот на играчот.

Антеро Енрике и Киа Јорбачин се најдоа во Лондон предминатиот понеделник. Во Лондон тој ден беше одржана гала организирана од ФИФА за наградата The Best па го искористија моментот за работен состанок. Дека ова можеби е вистина, говори и фактот што пред само некој ден вакви информации пласираше и шпански Спорт. Значи, информацијата за преговорите доаѓа од два различни извори.

Каталонски “Спорт“ пишува дека Барселона е се уште прв избор за Кутињо, но исто така предупредува дека од ПСЖ се подготвени да му понудат на Бразилецот договор кој тешко се одбива.

Претседателот на ПСЖ има уште еден адут во ракави, а тоа се сонародниците на Кутињо и колегите од репрезентацијата, Нејмар и Дани Алвес. Наводно и двајцата се вклучиле во преговорите Кутињо да се откаже од Барселона и да го избере ПСЖ. И покрај тоа ова нема да биде лесна задача ниту за каталонскиот тим, ниту за парижаните. Кој ќе успее во својата намера да го купи овој играч, останува да видиме..

https://www.youtube.com/watch?v=5nJbhdChYP4

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -