fbpx
4 C
Skopje

Пушач сте долги години а незнаете како да ги пречистите ваши бели дробови?! ОВА Е РЕЦЕПТОТ!

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Луѓето кои пушат 5 или повеќе години, обично имаат бронхитис и кашлица. Ако го користите оваа алтернативно, природно средство, пречистувањето и ревитализација на белите дробови ви е гарантирана.

Состојки:

400 грама сецкан кромид
2 лажици куркума
1л вода
400 грама кафеав шеќер
1 мало парче корен од ѓумбир

Инструкции:

Ставете ја водата и кафеавиот шеќер во тенџере и загрејте ги додека смесата не почне да врие. Додадете го кромидот и ѓумбирот, потоа и куркумата. Кога водата зоврие, намалете ја температурата. Изладете ја смесата на собна температура, и ставете ја во фрижидер.

Примена:

Секое утро и вечер, пред појадок и два часа по последниот оброк коснусмирајте од оваа рецепта.

Покрај овој лек, правете редовни вежби и лежете во топла када секој ден, но не повеќе од 20 минути. Причината поради која имате потреба од топла бања е дека вашето тело произведува токсини кои треба да се отстрани од организмот.

Инхалација со еукалиптус масло исто така е многу корисна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -