fbpx
-5 C
Skopje

Путин: И јас би ја прескокнал оградата ако ме нападнат (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го прими ММА борачот Хабиб Нурмагомедов , кој во Лос Анџелес ја прескокна оградата и направи инциденто откако го победи Ирецот Конор Мекгрегор.

Рускиот борач ја одбрани светската титула во лесна категорија во ултимејт фајт во саботата. Путин рече дека провокациите од противниците го натерале Нурмагомедов да ја прескокне оградата и да се тепа со членовите на тимот на Мекгрегор. Уште двајца ччленови на рускиот тим ја прескокнаа оградата и се степаа со Ирецот.

Нурмагомедов, кој во Русија беше пречекан како херој, му рекол на Путин дека му е жал што ја изгубил самоконтролата , но се налутил кога слушнал дека од тимот на Мекгрегор го навредувале неговиот татко и неговата земја.

Путин на тоа се пошегува дека ќе му каже на татко му да не го казни премногу .

,,Не само ти , сите ние можеме да ја прескокнеме оградата доколку не нападнат. “, рекол Путин.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -