fbpx
3 C
Skopje

РАБИОТ НЕ СЕ ПЛАШИ ДА ЈА КАЖЕ ВИСТИНАТА: Нејмар не е единствен со посебна привилегии

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Играчот на ПСЖ Адриен Рабиот рече дека поединци во клубот имаат посебни привилегии.

Уште во текот на есента се пишуваше дека Нејмар е фудбалер кој во ПСЖ има посебни привилегии откако клубот го плати 222 милиони евра.

Рабиот тврди дека Нејмар не е единствен кој има посебен статус во ПСЖ, туку тој си има и другар во таа негова привилегија.

“Нејмар не е единствениот кој ужива дополнителни привилегии од клубот, истото е и со Мбаппе. Макар што тоа не ме допира, не обраќам внимание на тоа, ниту пак сам завиден, само констатирам“, рече тој додавајќи

– Нејмар воопшто не се однесува како ѕвезда, тој е едноставен и отворен во соблекувалната. Можеби е арогантен, но воопшто не е човек кој себеси сака да се прикаже како помоќен од другите кога станува збор за атмосферата во самата соблекувална.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -