fbpx
10 C
Skopje

Работата мора да тргне: Ќе има средба Макрон – Пендаровски

АКТУЕЛНО

Претседателот Стево Пендаровски на почетокот на идната недела во Париз ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон, најавува дипломатски извор за „360 Степени“.

Претседателот Стево Пендаровски на почетокот на идната недела во Париз ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон, најавува дипломатски извор за „360 Степени“.

Состанокот ќе се случи на маргините на познатиот Париски мировен форум, закажан за вторник и среда. Пендаровски ќе има можност од прва рака да го слушне ставот на Макрон за европската перспектива на Северна Македонија и лично да му ги пренесе аргументите и очекувањата на земјава.

Повеќе на „360 Степени“ на следниот линк.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -