fbpx
5 C
Skopje

Рада Манојловиќ брзо го заборави Харис – Еве како изгледа новото момче

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

За тоа дека дошол крај на врската меѓу Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ, се пишува од поодамна, но сега српските медиуми тврдат дека Рада не само што ставила точка на врската со колегата, туку дека има и ново момче.

„Не можат да ги усогласат обврските и плановите. Сè што ќе испланираат паѓа во вода и сè помалку се гледаат поради обврските. Од друга страна, Рада е бесна на Харис затоа што премноги ѝ се меша во работата. Ако продолжат вака, секој ќе продолжи по својот пат, и покрај тоа што премногу се сакаат“, вели другарка на пејачката Рада Манојловиќ.

Рада не сакала премногу да зборува за раскинувањето со Харис, но признала дека се расправаат затоа што премногу ѝ се меша во работата.

„И двајцата знаеме како ни е меѓу четири ѕида. Нашите расправии главно се сведуваат на работата. Тоа се расправии околу песните, спотовите, нешто за што имаме целосно поинакво мислење“, раскажала Рада.

„Постојано се си мешаме еден на друг во работата. Мораме еднаш да си кажеме ‘стоп, повеќе не ми се мешај во работата’“ – изјавила Рада, која врската со Харис ја почнала во 2016 година.

Како што објави српскиот таблоид „Свет“, рада неодамна била „уловена“ од папараците во душто на нејзининото наводно ново момче Душан Драча.

Душан од емисијата „Ексклузивно“ го снимија покрај базен како ужива сам, а во видеото може да ги погледнете и заедничките фотографии од насловната на „Свет“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -