fbpx
6.8 C
Skopje

Рада се наголтала лекови: Лекарите и го испрале желудикот, еве како се чувствува сега

АКТУЕЛНО

Фолк пејачката Рада Манојловиќ, наводно тешко го поднела раскинувањето со колегата Харис Берковиќ, но и обидот за смирување, за жал завршил неславно.

Таа, според написите кои се појавија во печат, минатата недела по кавгата со Берковиќ почувствувал дека срцето забрзано и чука, па од страв да не и се случи нешто испила две апчиња за смирување. Кога по 15 минути не почувствувала подбрување, пејачката наводно, повторно испила лекови, по што цврсто заспала.

Рада паднала во толку длабок сон што не го слушнала ѕвончето на врата, а сестрата Маја, која има клучеви од нејзиниот стан, влегла и ја затекнала во таква состојба. Според информациите кои кружат во медиумите, Маја веднаш повикала лекари, кои на Рада и го испрале желудникот и и дале инфузија, пренесува магазинот Свет.

По овој инцидент, Рада остана активна на социјалнтие мрежи, па деновиве објави стори од фризерски салон.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -