fbpx
15 C
Skopje

Рак, Овен и уште еден: Воопшто не е лесно со овие хороскопски знаци

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Сите понекогаш имаме лош ден од различни причини. Но, постојат три хороскопски знаци кои се пораздразливи од останатите. Имаат краток фитил и со нив понекогаш е навистина тешко.

Овен

Импулсивност и агресивност се две од карактеристиките кои се многу специфични за овој хороскопски знак. Имаат натпреварувачки дух, а многу лесно стануваат нервозни ако ги изиритирате или им дадете повод за кавга. Едноставно немаат трпение и знаат да изреагираат дури и на мал застој во сообраќајот или пак гужва во градскиот превоз. При поголеми ситуации, експлодираат во бес и тешко се контролираат, а и воопшто не размислуваат за последиците. Но од друга страна, штом се смират – подготвени се да се извинат и лесно простуваат.

Рак

Не е потребно многу да се трудите за да го вознемирите емотивниот Рак. Тие се големи песимисти и многу се сомничави окколу другите луѓе, па често доживуваат неконтролирани изливи на бес ако тоа се покаже како точно во однос на луѓето кои тие ги засакале. Ако заборавите да ги поканите на забава која ја организирате , својата лутина ќе ја преточат во огромна порака. Најчесто и така реагираат – порака или емаил, а не директно конфронтирање.

Лав

Да се задржи смиреноста е еден од најголемите предизвици за овој знак. Тие се жестоки и гласни, а често се нервираат поради секоја мала ситница кога нешто не е по нивно. Не им пречи воопшто да ви се развикаат на јавно место. Знаат да направат сцена дури и за безначајни ситуации.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -