fbpx
13 C
Skopje

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека имате проблеми поради кои не можете во целост да му се посветите. Бубрезите се чувствителни.

БИК

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува проблематичен и непродуктивен ден. Ве плашат проблемите. Стабилен брак имате. Имате целосна поддршка од брачниот партнер поради лошата ситуација на работа. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работата одлично се развива. Ве очекува непланиран трошок кој ќе успеете да го покриете со нешто грижа и труд. Врската одлично се развива. Љубоморни сте на некој член на семејството на партнерот, и тоа без потреба. Внимавајте на исхраната.

РАК

Одличен ден за обнова или почеток на работа со странци. Вљубени сте, посесивни и љубоморни. Другата половина истото го чувствува, но ги крие своите емоции. Не сте расположени.

ЛАВ

Внимавајте на тајните непријатели од минатото. Ќе се обидат да ви наштетат. Ако сте во брак или врска во тек е критичен период кој укажува дека сериозно размислувате за прекин на односот. Имунитетот е во пад.

ДЕВИЦА

Ако се занимавате со приватен бизнис, размислувате за намалување на бројот на вработени. Одлуката тешко ви паѓа. Брачниот партнер е полн со разбирање затоа што ве сака. Пробајте да му вратите до внимание кое тој ви го дава. Нервите се чувствителни.

ВАГА

Ако се занимавате со приватен бизнис, на чекор сте до затворање на фирмата, затоа што нема работа ниту прилив на пари. Врската е во прекин и немате намера да ја обновите. Имате негативен став кон поранешниот партнер. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работата е во голема ркиза и не успевате да направите ништо по прашањето на излегување од истата. Загрижени сте поради работата. Вашите емоции се стабилни. Размислувате на брак со саканата личност. Нервите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работата е стабилна. Проблемите се присутни само на полето финансии. Загрижени сте поради недостаток на приход. Фокусирани сте на финансиски проблеми, па така емотивната сфера не ви е во интерес. Внимавајте на исхраната.

ЈАРЕЦ

Ако се занимавате со приватен бизнис, работата е во застој. Иницирате состаноци, но нема резултати. Вљубени сте. Вашите емоции се стабилни и постојани. Имате впечаток дека сте нашле партнер за цел живот. Слаба циркулација.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува разговор со надредената личност која нема да мине во добра атмосфера. Другата страна има драматичен поглед на ситуацијата. Неповолен ден за љубов. Ако сте слободни, останувате со непроменет статус. Ако имате партнер, минувате низ сериозна криза. Внимавајте на исхрана.

РИБИ

Стагнација на работа. Загрижени сте затоа што вашите напори да ја стартувате работата не носи резултати. Љубоморни сте и посесивни. Партнерот не само што не му се допаѓа тој однос, туку го одбива. Бубрезите се чувствителни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -