fbpx
21.8 C
Skopje

Раперот БИЗИ распали по Марко Слаткар (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Музичката естрада од МАкедонија, односно повеќето од нив, влегоа во кампањата ЗА и против престојниот референдум. Гиш, Владо Јаневски, Дарио, Тијана, Тамара… отпеаја песна со која повикуваат да се гласа ЗА на референдумот.

Истото го направи и Марко Слаткар со својата песна “Отворено писмо” Но, Раперот Бизи има одговор на „Отвореното писмо“. Ова е пораката на Бизи:

-„Јас сум крв македонска, ти не си, пола Србин пола Б’лгар, врати се дома Леси“, пее Бизи за раперот Слаткар во неговото „Запечатено писмо“.

https://www.youtube.com/watch?v=jDlrxzUNa8U&feature=youtu.be&app=desktop

Инаку, по долгата пауза од музичката сцена, Слаткар се врати со песната „Отворено писмо“ во кое ги третира актуелните социоекономски теми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -