21 C
Skopje

Раскинала со дечкото па платила на таксист да ја снима на мост: Скокнала а тој не направил ништо

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Осумнаесетгодишната Нитаја Савасдиван од Бангкок скокнала од мост по што го загубила животот.

Нитаја пред да скокне запрела такси во центарот на градот, потоа од возачот побарала да ја оведе до мостот, па му кажала да ја вклучи камерата на мобилниот телефон.

Таксистот ниту ги одбил парите ниту се обидел да ја запре девојката во намерата да си го одзеде животот. На полицијата кажал дека не можел да претпостави дека таа навистина ќе го направи тоа.

Откако скокнала од мостот, таксистот околу 2 часот наутро по нејзиното упатство ја објавил снимката на Фејсбук. Речната патрола го пронашла телото на девојката утрото, но сепак не успеале да утврдат за кого се работи.

Полицијата во Бангкок сепак дошла до снимката и ја споредила со времето на скокање на девојката, ги проверила нејзините лични пдоатоци и гардеробата на снимката, па така дошла до заклучок дека се работи за Нитаја. Се воспоставило дека таа е полнолетна девојка која си го одземала животот по разделба со нејзиното момче во состојба на депресија.

Такстот е приведен и испрашан во полиција. Не е познато дали е уапсен поради тоа што очигледно е дека можел да и помогне на девојката.

Законот во Тајланд предвидува казна затвор од еден месец и парична казна за секој кој може да спречи некого да си го одзеде животот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -