27 C
Skopje

Раскинувањето со Жељко Јоксимовиќ ѝ го скрши срцето

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Познатата водителка Адријана Чортан долго време беше во бурна емотивна врска со српскио кантавтор Жељко Јоксимовиќ.

Велиме бурна бидејќи, судејќи по сведоштвата на нивните тогашни соседи, од станот на популарната двојка често се слушале жестоки расправии.

Како и да е, тие уживаа во својата љубов сè додека популарниот кантавтор не се вљуби во една друга водителка – Јована Јоксимовиќ за време на заедничкото водење на „Евровизија“ во 2008 година во Белград.

Како се денес Жељко и Јована е општо познато – живеат во среќен брак со синот Коста и со близначките Ана и Срна – но помалку познато е што се случи со Адријана по ненадејното раскинување на врската со Јоксимовиќ.

Андријана се повлече од јавноста и одлучи својот живот да го продолжи во Германија. Во тој момент, нејзиниот живот доби сосема поинаква димензија.

Сега ужива на еден прекрасен грчки остров и се подготвува за свадба наесен…

– Нашата свршувачка беше интимна, романтична и некако очекувано-неочекувана. Кога го велам тоа мислам на фактот што Немања и јас веќе три години живееме заедно и никогаш немаме правено конкретни планови. Но, кога дојде тој момент, навистина бев изненадена и многу среќна – изјави водителката за магазинот „Стори“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради зголемените бројки: Се воведуваат ограничувања во однос на масовните собири, а следуваат и вонредни мерки во Грција

Поради зголемениот број на заразени со коронавирус, во одредени региони во Грција од денеска се воведуваат ограничувања во однос на масовните собири, а премиерот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -