fbpx
24.8 C
Skopje

Расте тензијата пред референдумот: Нападнат поранешен амбасадор од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Поранешен амбасадор од редовите на ВМРО-ДПМНЕ најпрво вербално, а потоа и физички бил нападнат синоќа во угостителски објект во главниот град, бил навредуван и нарекуван предавник, пренесе Фокус.

Како што пишува неделникот, зад нападот, пак, стои син на поранешен градоначалник на Бутел, исто така од ВМРО-ДПМНЕ.

Поранешниот амбасадор, инаку, изминатиов период се залагаше за гласање на референдумот и изјавуваше дека бојкотот е против интересите на државата.

Поранешниот амбасадор, инаку, изминатиов период се залагаше за гласање на референдумот и изјавуваше дека бојкотот е против интересите на државата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -