fbpx
5 C
Skopje

Разочарувачки ден за овие знаци – Дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Овен

Запомнете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете повеликодушни кога станува збор за пријателството, љубовта и секојдневните работи. Денеска направете нешто ново што ќе ви прерасне во понатамошна традиција.

Бик

Донесувањето одлуки додека сте лути е најлошата работа. Затоа, не избрзувајте со одлуките во денешните ситуации, туку размислете со ладна глава. Доколку сѐ уште не сте отишле на годишен одмор, време е да почнете со штедење на вашиот буџет.

Близнаци

Она што денес ќе ве израдува е вкусниот ручек во пријатна атмосфера заедно со најблиските пријатели. Не претерувајте со консумирањето прекумерна количина храна, тоа може да му наштети на вашиот организам. Јадете умерено.

Рак

Се сеќавате на онаа личност која веќе цел месец не ви излегува од мислите? Е, па токму со таа личност денеска ќе имате можност да разговарате, а ако сѐ оди според планот, ќе добиете понуда за состанок. Совршен крај на монотониот ден.

Лав

Со самото тоа што вашиот партнер е на патување, и е далеку од вас, прави да се чувствувате нервозни и загрижени. Но, нема причина за грижа. Вашиот партнер ја цени вашата лојалност кон него, па затоа и тој исто така е лојален кон вас.

Девица

Не заборавајте дека луѓето не се обврзани да го прават она што вие ќе го кажете и дека не може сѐ да оди според вашиот план. Што побрзо го сфатите тоа, толку подобро за вас. Не преоптоварувајте се со ситни детали од секојдневниот живот, туку уживајте во спонтаноста.

Вага

Заборавете на вчерашниот ден и обидете се овој ден да го почнете со нешто што ви причинува задоволство. Ова е вашиот среќен ден неделава, па затоа искористете го најдобро што можете и донесете важни одлуки.

Скорпија

Среда е одличен ден за започнување нова љубовна романса, па денеска многу е е веројатно дека ќе запознаете нова, интересна личност. Не запоставувајте ја работата, она што можете да го завршите денес, не оставајте го за утре.

Стрелец

Работите полека се подобруваат. Имајте трпение и сѐ ќе се врати во нормала. Денес е ден за забава. Дури и да не планирате да излезете, неочекувано ќе добиете понуда. Не пропуштајте ја, оваа вечер ќе се претвори во најдобрата вечер.

Јарец

Ќе бидете разочарани од некој ваш близок, кој наместо да ви помогне по побараната помош, само ќе ви направи уште поголем хаос во мислите. Можеби е време да се потпрете на себе и да ги преземете работите во свои раце.

Водолија

Денес ве очекува напнат ден исполнет со стрес. Ќе ви бидат доделени премногу задачи што ќе мора да ги извршите до крајот на денот. Најдобро би било да направите некаков план на извршување на обврските бидејќи така ќе ви биде полесно.

Риби

Веројатно денес ќе ви се намали вашата самодоверба, па затоа ќе бидете малку емотивни. Обидете се да се опуштите со малку музика во текот на денот, како и со неколку паузи помеѓу извршувањето на секојдневните обврски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...
- Advertisement -