fbpx
17.8 C
Skopje

Референдумот заврши, Заев подготвува изјава за 19.45

АКТУЕЛНО

Затворени се избирачките места, изјаснувањето за референдумот заврши точно во 19 часот. Референдумоското прашање беше „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО, со прифаќање на договорот на Република Македонија и Република Грција?“ со заокружување „за“ или „против“.

Според последните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК), одѕивот до 18:30 часот беше 34,09 проценти.

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе даде изјава во 19.45 часот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -