fbpx
14 C
Skopje

Ременски упатила претставка во МВР – познато и на што се жалела

АКТУЕЛНО

Пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, која е осомничена во случајот „Рекет“ упатила претставка до внатрешната контрола на МВР, јавува „Телма“.

Ременски се жалела за постапувањето на полицајците кои по налог на обвинителсвото вршеле претрес во нејзиниот дом.

Според информациите на телевизијата, Ременски за време на претресот не била во домот што било наведено и во претставката.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -