fbpx
4 C
Skopje

Рене Зелвегер ќе ја глуми Џуди Гарланд во биографскиот филм за ѕвездата на „Волшебникот од Оз“

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Се подготвува биографски филм за ѕвездата на „Волшебникот од Оз“, актерката и пејачка Џуди Гарланд, којшто ќе има едноставен наслов – „Џуди“.

Биографскиот филм ќе се снима според сценарио на Том Еџ од Нетфликс, а ќе биде во продукција на Дејвид Ливингстоун.

Филмот ќе ги прикажува најтешките и најемотивните лични моменти од животот на Гарланд. За екранизирањето на легендарната актерка е избрана Рене Зелвегер.

Од непознато име, до ѕвезда која ја прогонува детството, Зелвегер има за задача да ги одглуми сите мигови во кои Гарланд била кршлива и уморна. Исто така, со филмот ќе биде опфатена и романсата со петтиот сопруг, Мики Динс.

Во филмот ќе бидат вклучени и многу песни на Џуди Гарланд, меѓу кои и познатата „Somewhere Over the Rainbow“.

Снимањето на филмот ќе започне во февруари наредната година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -