fbpx
12.8 C
Skopje

Решете го проблемот со надуеност и гасови: Само една лажица дневно за здрав стомак

АКТУЕЛНО

Надуеноста и гасовите создаваат болки во стомакот и предизвикуваат непријатно чувство, но еве како да го решите овој проблем:

Решението се крие во јаболковиот оцет кој во себе содржи клучна киселина за здраво варење и работа на цревата.

Доколку имате надуен стомак помешајте две лажици јаболков оцет во чаша врела вода и пијте го ова секој ден.

Експертите истакнуваат дека јаболковиот оцет може да го решипроблемот со науденоста која е предизвикана и од труење со храна, но за секој случај пред конзумирање на овој природен лек посоветувајте се со лекар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -