fbpx
-3 C
Skopje

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер во таа Влада, а спомнува некакви резултати како негови. Тој спомна дека враќањето на 8 % пензии на македонските пензионери била негова работа. Јас велам – документите се јасни, на 15 септември 99 година беше потпишан договорот со пензионерите за враќање на нивните 8 проценти а тој дури во декември дојде министер за финансии

Вели ДДВ била негова реформа. Повторно фактите се многу јасни. Во Мај беа донесени законите за ДДВ, сите подзаконски акти беа донесени, а тој дури во декември дојде министер за финансии. Вели денационализацијата била негово дело, нека се потсети, на почетокот на декември беа направени измените во законот за денационализација, а тој на крајот од декември дојде како министер.

Бидејќи господинот Груевски мислам дека уште знае да чита од буџетот, јавно го повикувам нека го види буџетот во 99 година од ноември месец, два месеци пред да стане министер за финансии и да прочита дека во тој буџет беа имплементирани и парите од ДДВ, и парите за денационализацијата, и парите за старото девизно вложување. Груевски беше добар министер во мојата влада, но реформите кои ги кажува некој друг пред да дојде тој во својата визија ги напиша и имплементираше во Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -