18.2 C
Skopje

Револтирана жителка му упадна на Заев и Наумовски пред медиумите: Ниту имаме канализација, ниту е асфалтирана улицата

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Денеска премиерот Зоран Заев присуствуваше на увид на изградба на спортска сала во ОУ Јоаким Крчоски во Волково. Таму беше нападнат од неколку револтирани жители на горното маало во селото дека не била направена канализацијата.

Откако градоначалникот Александар Наумовски објасни дека минатиот проект е згрешен, и дека ќе биде направено, жителката не отстапуваше да бидат одговорени нејзините прашања.

Каде е проширувањето на улицата, каде се тротоарите и градинките. Ништо немаме ние од тоа. Сите само кажувате, а ништо немате исполнето. Од сред село до Кучкуво патот што е, видете по каква улица одиме и по каква кал ни одат децата, вели револтираната жителка.

Откако градоначалникот убедуваше дека е асфалтирана улицата, новинарот Фуркан Салиу по пресконференцијата ја однесе госпоѓата на тоа место за да се види дали навистина улицата не е направена како што тврди револтираната жителка.

Кој лаже?Премиерот, градоначалникот или госпоѓа Перса? 🙂

Posted by Furkan Saliu on Thursday, December 5, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Македонците може да заборават на одморот во Грција: Државата донесе нова одлука

Во овој момент не постојат препораки за отворање и за дополнителни земји, ако произлезе такво нешто одново ќе го разгледаме, рече портпаролот на грчката...

Американска амбасада порача дека пресудата за Панчевски е позитивен чекор напред

Американската амбасада во Скопје денеска преку Твитер порача дека пресудата за поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски е позитивен чекор напред. -Објавата на Основниот...
- Advertisement -