fbpx
5 C
Skopje

Рио и Сколс со совет до Мурињо: Отстрани го овој играч од стартната постава!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Рио Фердинанд и Пол Сколс имаа можност да го коментираат дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во студиото на „Би-Ти Спорт“, а воедно и шансата брутално да го оцрнат настапот на тимот на Жозе Мурињо кој вчера доживеа шокантна елиминација во осминафиалето во Лигата на шампионите.

Фердинанд воопшто не се штедеше во својата анализа и актуелниот тим на Јунајтед го нарече „тим на странци“ кои како првпат да играат заедно фудбал, а во продолжение од своето обраќање, беше доста критички настроен за Алексис Санчез за кого смета дека треба да одмори и да биде изоставен од Мурињо.

– Санчез изгледа само на бледа сенка на играчот кој претходно беше. Кога беше дел од Арсенал, тој беше играчот во кого сите гледаа инспирација. Тука изгледа како странец плус во тимот, не знам како може да се загуби целиот талент со преселба во друг тим. Поради тоа, навистина ми е жал за него во овој момент, но ќе мора да биде одморен на наредните натпревари, – смета Рио, додека доста подиректен беше Сколс.

– Најдобрата позиција на која игра Рашфорд е на левата страна, а таму го имавме Санчез. Тој им ја подари топката на противниците толку многу пати. Кога го правите тоа на последните пет од вкупно 10 натпревари, тренерот треба да ви каже дека нешто не правите добро. Мурињо мора да ги избира тројцата играчи во нападот кои се во најдобра форма и да биде доволно храбар и да изостави еден. Тој еден во овој момент е Санчез, мора да биде отстранет, – порачува Сколс.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...
- Advertisement -