fbpx
-5 C
Skopje

Ристовски: Слободата во Будимпешта е купена со тоа да ВМРО-ДПМНЕ одработува за Заев

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Му велам на Мицкоски да го турнеме Заев од власт. Тој не сака. Јас немам флека, мене не ме интересира Заев, јас не работам за нив. Таа теза мора да падне. По делата ќе познаете кои сме. Ниту долар сме зеле, ниту одработуваме за некого, одработуваме за Интегра да дојде на власт.

Лидерот на Интегра вели дека Мицкоски го чува местото на Груевски. Тој нема мандат да направи нешто самостојно, тој ќе прави испади на политичката сцена контролирани од Заев по договор. Слободата во Будимпешта е купена со тоа. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски одработуваат за Заев.

Јас сум убеден дека ВМРО-ДПМНЕ одработуваат во континуитет за СДСМ. Јас тврдам дека Груевски ги држи конците во партијата. Секогаш кога и да мрдне Мицкоски, веднаш го изгуби местото на пратеничката листа на партијата. Има механизми, Груевски е мајстор за тоа, знае како да ги држи конците. Се додека е тој лидер на ВМРО-ДПМНЕ се дотогаш СДСМ ќе бидат комотни. Интегра доаѓа, ние ги дрмаме, предизвикуваме политички земјотрес.

Македонија тоне, оди во провалија. Спогодата со Бугарија има вградено елементи кои предизвикува симптоми да се удри по Гоце Делчев. Вие таму сте ставиле во тој договор дека имате заедничка историја до 44-та година. Од тоа предизвикуваат и последиците, смета Ристовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -