fbpx
22.8 C
Skopje

Ривали на трибините, браќа во тагата- навивачките групи му оддаваат почит на Саздо (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Навивачките групи ширум Македонија се обединија и се простија од навивачот на „Комити“, Никола Саздовски- Саздо, кој им подлегна на повредите здобиени во нападот на автобуска постојка во Автокоманда. Погребот на Никола ќе се одржи утре на гробиштата во село Ракотинци во 13 часот.

Повеќе навивачки групи денеска преку социјалните мрежи изразија сочуство за 21-годишниот комита и побараа убијците да бидат изнесени пред лицето на правдата.

Почивај во мир младо момче.Господи, казни ги… Казни ги и крајот остави ни го на нас!Ќе се одмазди МАКЕДОНИЈА САЗДО !

Posted by Мајмуни Прилеп 1997 on Monday, July 9, 2018

 

Денеска е тажен ден за Комити, за Нас, за сите навивачи во Македонија, ТАЖЕН И ЦРН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА. Денеска згасна…

Posted by Војводи Тетово on Monday, July 9, 2018

 

ПОЧИНА КОМИТАТА кој беше претепан!Скратена една младост, една љубов, една надеж, уништен еден Македонски дом, завиен во…

Posted by Гемиџии Велес on Monday, July 9, 2018

 

Македонски крвописПочивај во мир Саздо,дете Комитско

Posted by City Park Boys on Monday, July 9, 2018

 

Почивај во мир Никола Саздо!Уште една жртва на анти Македонската хистерија. До кога ке се молчи во медиумите? До…

Posted by Лозари Исток Кавадарци on Monday, July 9, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -