27 C
Skopje

Родител на ученик во училиштето, упатил сериозни закани кон учителката

АКТУЕЛНО

Ж.С. (53) од Скопје, вработена во училиште на улицата „Пушкинова” вчера пријавила дека околу 11 часот, додека била на работното место, Т.М., родител на ученик во училиштето, упатил закани кон неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитај повеќе вести: Заев: На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино

Премиерот на Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Тој објави Твит во кој истакна дека Столтенберг еден од наголемите поддржувачи и пријатели на Македонија.

ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино, напиша Заев во твитот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -