19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Роналдо им се доверил на пријателите: Тоа што го кажал ќе ги навреди навивачите на Јувентус

Кристијано Роналдо во 2018-та година го напушти Реал Мадрид и се пресели во Јувентус, а 18 месеци подоцна Португалецот на некои свои пријатели им открил дека згрешил со преселбата во Италија.

Шпанските медиуми пишуваат дека Роналдо почнал да чувствува носталгија кон Мадрид, иако такво нешто никогаш јавно не признал.

Шпанците тврдат дека Роналдо им се доверил на своите пријатели и им порачал дека направил грешка со преселбата во Јувентус затоа што смета дека доколку останел во Мадрид, тогаш ќе ја освоел „Златната топка“ барем уште еднаш.

Роналдо во Јувентус добива 30 милиони евра годишно, а во Италија му пречи и тоа што медиумите му даваат предност повеќе на Пауло Дибала пред него

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.