fbpx
10.8 C
Skopje

Роналдо со неверојатна изјава: Јас немам 33 години, биолошките испитувања покажаа нешто друго

АКТУЕЛНО

Кристијано Роналдо го даде своето мислење околу силните шпекулации за пристигнување на Нејмар во Реал Мадрид, но покрај ова, најголемата ѕвезда на Реал Мадрид во интервјуто за „Ел Чирингито“ говореше и за својата физичка форма која му овозможува да игра на највисоко ниво и на оваа возраст.

Роналдо минатиот февруари наполни 33 години и веќе важи за играч кој е во поодминати фудбалски години, но дефинитивно, неговиот однос на теренот и бројките кои ги остварува ни алудираат на нешто сосема друго и сето тоа е најдобра најава дека Кристијано ќе може да игра на врвно ниво уште неколку години.

Всушност, самиот Роналдо е убеден дека ќе може да понуди многу на фудбалскиот свет до својата 41 година, а како причина за ваквото набедување ги посочи биолошките прегледи кои укажале на тоа дека неговото тело и предиспозициите одговараат на лице кое има 23 години, 10 помалку од неговите 33.

– Веќе во неколку наврати порачав дека ќе се пензионирам на 41 година. Според биолошките испитувања, јас имам само 23 години, не 33, – порачува Роналдо.

Извор: Дерби.мк 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -