fbpx
-2 C
Skopje

Роналдо со совет до Нејмар: Овој клуб може да ти овозможи да ја добиеш “Златната топка“

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

Бразилската ѕвезда Кристијано Роналдо даде свое мислење за Нејмар и неговиот трансфер во ПСЖ, но и за Златната топка за француски СФР СПОРТ.

Сметам дека Нејмар е среќен во Париз. Искрено, немам разговарано со него, но сум сигурен дека таму има се што му е потребно. Тоа е неверојатен град, а неговите момци играат сјајно. Неговиот почеток беше прекрасен иако е под голем притисок. Кога е слободен и среќен тој покажува одлични резултати и постигнува голови што е забавно за навивачите.

Се приближува Златната топка. Освојувањето на таа награда зависи од успехот на момците но и други критериуми се гледаат. Оваа година ќе биде многу важна за него, но и за Бразил. Ако постигнеш гол на финале на СП тогаш имаш најголеми шанси да станеш најдобар фудбалер на турнирот. Порано или покасно, тие награди ќе дојдат.

Технички има се што можете да барате од играч. Тој е брз, има добар спринт, знае да игра еден на еден, вешт е со топката, секогаш сака да постигнува голови и тоа ми се допаѓа.

Тој всушност нема ниту една маана или слабост, вели Роналдо мислејќи на неговиот соиграч од Бразил Нејмар.

– За да може да ја освои наградата ќе мора да игра во светски клуб кој може да ја добие таа награда. Според мене Челси ќе гради тим за иднината кој би можел да направи големи успеси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -