24 C
Skopje

Русија остана без уште еден амбасадор: Во резиденцијата во Атина пронајде мртов Маланин

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Само неколку седмици по трагичниот настан во кој Русија го загуби амбасадорот во Турција, денес остана и без амбасадорот во соседна Грција.

Како што пренесуваат медиумите 54-годишнот Андреј Маланин од страна на вработените во резиденцијата во Атина бил пронајде во спалната соба мртов.

„На прв поглед, се работи за природна смрт”, рече официјалниот претставник на полицијата, истакнувајќи дека полицијата истражува и властите ги очекуваат извештајот на судскиот вештак.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Се излекувала од коронавирус, но доживеала шок: Додека лежела во болница и починале сопругот и двата сина

Вистинска семејна трагедија доживеала Емира Дураковиќ која во болница се лекувала од коронавирус. За време на лекувањето, таа дознала дека нејзиниот сопруг починал, но...

ТАЖНА ВЕСТ НИ ПРИСТИГА ОД БИТОЛА: Со голема жaлост известуваме дека пoчина познатиот хиpypг – известува бoлницaта Плодност:

Почина ПРИМ. Д-Р Јован Стефановски, соопштија попладнево од приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола. Со длабока жалост ја примивме информацијата за сmpтта на прим. д-р...

Владата продолжување со креирање на мерки: Платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на граѓаните и на компаниите...

ВИДЕО: Бизарен тренд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија за нокти, а потоа видеата...
- Advertisement -