fbpx
9 C
Skopje

САД скапо ќе платат ако не стават на црна листа – Предупредување од Северна Кореја!

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

 САД дека „скапо ќе платат“ ако земјата ја стават на листата држави кои поддржуваат тероризам – Вакво предупредување испрати Северна Кореја до САД.

„САД ќе сфатат колку скапо ќе мора да ги платат своите неосновани обвиненија против достоинствената Северна Кореја ако ја стават на листата земји кои поддржуваат тероризам, соопшти севернокорејското Министерство за надворешни работи“

Исто така се наведува и дека Пјонгјанг е против „сите облици на тероризам“ и ги обвини САД оти се обидуваат да го извалкаат угледот на Северна Кореја.

Полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, Ким Џонг-нам (45) е убиен минатиот месец на аеродром во Малезија со силен нервен отров ВХ, по што беше покрената меѓународна истрага.

Јужна Кореја за убиството го обвини Пјонгјанг, тврдејќи дека Ким Џонг-ун наредил елиминација на неговиот полубрат.

Јужнокорејски и јапонски медиуми, повикувајќи се на дипломатски извори објавија дека по убиството на Ким Џонг-нам САД ја разгледуваат можноста да ја вратат Северна Кореја на листата земји кои поддржуваат тероризам, каде се наоѓаат Иран и Сирија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -