12 C
Skopje

Рецепт за прекрасна кожа: Фантастичен напиток поради кој ќе изгледате блескаво

АКТУЕЛНО

Ви пренесуваме рецепт за фантастичен напиток поради кој вашата кожа ќе изгледа блескаво. Овој напиток е вкусен и едноставен за подготовка и – многу евтин.

Витаминот Ц помага во регенерација на кожата, потребен е за произведување на колагени и обезбедува еластичност на лицето, а на кожата и` го враќа блескавиот изглед.

Ви пренесуваме рецепт за фантастичен напиток кој содржи многу витамин Ц. Ако го пиете, вашата кожа ќе блеска, а ќе му помогнете и на телото да ги исфрли токсините.

Рецепт: Сок од 3 лимони, лист од нане, литар и половина вода, неколку парчиња лимон.

Се` добро измешајте и оставете го во фрижидер да се олади. Извадете го од фрижидер и испијте го во текот на денот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јанчев открива: Сакав да ја продадеме Белата палата, наши гласачи живеат со по две евра на ден

Како Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ предложив да ја продадеме Белата палата. Не може да бидеме народна партија во држава каде што дел од народот...

Trump: I voted for a guy named Trump

US President Donald Trump Voted for the 2020 Presidential Election at a Florida Library He exercised his right to vote in a library in West...

Две до три недели државен карантин за спречување на есенскиот бран на коронавирусот вели Д-р Драган Даниловски

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе...
- Advertisement -