12 C
Skopje

Салиу: Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања

АКТУЕЛНО

Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања…
Министерството и #8септември треба да и покажат на јавноста како се лекуваат пациентите кои се на дијализа а истовремено се и позитивни на #Ковид19
Дали има доволно апарати за да не се инфицираат и другите пациенти?
Дали има специјален оддел кој што е поделен и има посебни апарати за ова категорија на пациенти?
Колку луѓе работат со овие пациенти, дали се дезинфицираат апаратите после секоја употреба? 

Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања… Министерството и #8септември треба…

Gepostet von Furkan Saliu am Dienstag, 30. Juni 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јанчев открива: Сакав да ја продадеме Белата палата, наши гласачи живеат со по две евра на ден

Како Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ предложив да ја продадеме Белата палата. Не може да бидеме народна партија во држава каде што дел од народот...

Trump: I voted for a guy named Trump

US President Donald Trump Voted for the 2020 Presidential Election at a Florida Library He exercised his right to vote in a library in West...

Две до три недели државен карантин за спречување на есенскиот бран на коронавирусот вели Д-р Драган Даниловски

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе...
- Advertisement -