fbpx
17 C
Skopje

Самка Ибраимоски пријавен во полиција: Се заканувал на функционер на ВМРО НП кој сега најави и тужба против него

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Претседателот на ВМРО НП Кавадарци Глигор Шемов утрово во 8:45 во полициската станица во Кавадарци го пријавил пратеникот и претседател на ПЦЕР Самка Ибраимоски за закани, навреда и ограничување на правото на слобода на изразување притоа користејќи пцовки кон него.

Како доказ, Шемов доставил испринтан лист од пораката која му пристигнала на социјалната мрежа Фејсбук.

Пред околу 22 часа на својот мобилен телефон Шемов примил порака на својот официјален ФБ профил чија содржина е следнава:

– Кокошкар ни еден пизда ти материна, кој си ти мене да ме критикуваш и со кое право, че те најдам Преварант ни еден

ФОТО

Шемов наведува дека ова не е прв пат Ибраимоски да се заканува на неистомисленици.

– Откако му се закани на мојот сопартијец од ВМРО НП од Кривогаштани и приврзаници на Љубчо Георгиевски, после тоа поради моите критики упатени кон него, истиот се решил и мене да ми упати закана.

Тој треба веднаш да си поднесе оставка! Јас лично ќе се погрижам инститционално да докажам дека овој човек не заслужува да биде пратеник во Собранието на Република Македонија! Срамота е да чекориме кон ЕУ и НАТО со луѓе како Ибраимоски кои при прво различно размислување, веднаш се закануваат, притоа користејќи ја својата положба како пратеник и претседател на политичка партија која е во коалиција со партии кои се дел од извршната власт“, вели Шемов.

Шемов најави тужба против Ибраимоски и го повикува истиот веднаш да си поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието на Република Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -