fbpx
-5 C
Skopje

Санчез откри еден емотивен момент од соблекувалната на Барселона: Меси плачеше кога… (Видео)

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Чилеанскиот ас, Алексис Санчез кој во јануарскиот преоден рок направи трансфер во Манчестер Јунајтед откри еден емотивен момент од времето кога го носеше дресот на Барселона кога Лионел Меси потполно скршен ронел солзи во соблекувалната на „Камп Ноу“.

Станува збор за еден натпревар и едно промашување за кое Меси не можел да си прости, тоа е реваншот од полуфиналето против Челси во Лигата на шампионите кога Барселона ги имаше сите предуслови за поволен резултат, водство од 2-0 и играч повеќе за да на крај заврши 2-2 и „сините“ се пласираа во финалето кое потоа го добија и го подигнаа најзначајниот трофеј.

Меси на таа средба промаши пенал при резултат 2-1, а тоа на крајот се покажа како клучно за исходот на натпреварот и двомечот.

-Мислам дека фудбалот спасува многу луѓе. Може да ви даде живот на луксуз, но луѓето не ги гледаат сите напори што се случуваат зад сцената. Тоа може да значи да не го гледате вашето семејство или да го испуштите роденнот на вашата мајка, многу играчи се толку фокусирани што го пропуштат раѓањето на нивните деца. Можете да плачете за време на натпревар ако загубите финале, тоа е дел од фудбалот. Во соблеквалната по мечот со Челси го видов Меси како плаче. Тоа е затоа што играчите бараат многу од себе, тоа луѓето не го гледаат. Научив толку многу со текот на времето и со искуството што го стекнав. Не можете да ги задоволите сите. Секогаш ќе има еден или двајца кои се лутат. Научив многу од играње фудбал: го сакам фудбалот и тоа е она што го правам. Уживам во себе и само се обидувам да бидам среќен, -истакна Санчез за „Скај Спортс“.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=QenBb3iIIyQ

Извор: Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -