fbpx
5 C
Skopje

Саша не е неговото вистинско име- еве како се вика Ковачевиќ!

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Саша Ковачевиќ е еден од ретки пејачи од Балканот кој кариерата ја направил исклучиво благодарејки на хитовите, односно, за разлика од бројните свои колеги, никогаш нема да се срами од тоа што ќе го прочита за себе.

Уште во од кога во 2004 година се појави на фетивалот „Сунчане скале“, иведувајки ја пенста „Пекол и рај“, па до последната песна „Велиш не“, Ковачевиќ ја освојува публиката како со својот глас и својата појава, но со љубезно однесување кон сите во своето окужување, убави манири и однесување.

Приватниот живот секогаш љубоморно го чувал само за себе, не сакајки да открива многу детали за своето семејство, а особено не за емотивните врски, па и од тука и не треба да не чуди податокот дека многумина се изненадени кога ќе го слушнат неговото вистинско име, кое не е Саша.

Имено, граничните полцајци, со кои често доаѓа до контакт поради бројните концерти во странство, обично се збунуваат кога во неговата лична карта ќе го прочитаат името Александар Ковачевиќ.

Саша Ковачевиќ

Па, мора да признаете дека и вие ќе се збуните ако така ви се представи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...
- Advertisement -