fbpx
-2 C
Skopje

СДММ Делчево со нова хуманитарна акција – овој пат поделија 500 заштитни маски на нивните сограѓани (Фото)

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Денеска поделивме 500 заштитни маски за лице на наши сограѓани. Преку оваа активност сакаме да дадеме придонес во борбата против коронавирусот и истовремено да повикаме на одговорно однесување на секој еден од нас. Голема благодарност до нашите сограѓани Николчо Ситновски и Кирчо Стојановски кои не поддржаа во спроведувањето на оваа активност.

За активностите на младите социјалдемократи благодарност упати и претседателот на СДММ од Делчево Никола Тренчевски.

Како претседател на СДММ Делчево сум горд што локалниот клуб го сочинуваат вака хумани и општествено одговорни млади луѓе, токму затоа СДММ е најсилната младинска организација.

Денеска поделивме 500 заштитни маски за лице на наши сограѓани. Преку оваа активност сакаме да дадеме придонес во…

Posted by ЛК СДММ Делчево on Monday, April 27, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Србија ќе оди до крај против НАТО: Тужба поради бомбардирањето во 1999 година

Соседна Србија ги тужи членките на НАТО поради бомбардирањето со осиромашен ураниум. Адвокатски канцеларии од Србија и Италија веќе ги подготвија тужбите за НАТО поради...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...

Жител на Берово лажел дека е kиднапиран, при што побарал 10.000 евра од својот татkо за да биде ”ослободен”

Прочитај повеќе во продолжение На 15.01.2021 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово го лишија од слобода М.П.(29) од с.Будинарци, беровско, поради постоење...
- Advertisement -