fbpx
5 C
Skopje

СДСМ: Над 612. 000 граѓани застанаа еден до друг заедно во цврстата определба за живот и промени во Македонија!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска преку соопштение укажуваат дека мнозинството граѓани избрале промени, а граѓанска Република Македонија ќе оди напред.

„Граѓанска Република Македонија чекори кон напредна, стабилна и сигурна иднина за сите. Демократските процеси во Македонија се почнати и се незапирливи. Тие носат нова реформска Влада, каква што избраа мнозинството граѓани, којашто ќе води реални политики и ќе работи во интерес на нивните реални потреби.

Граѓаните на Македонија ќе имаат квалитетен живот. Ќе живеат во праведно и правично општество, каде што ничии тевтерчиња и телефони нема да одлучуваат за нивните животи. Ќе живеат во едно општество, обединети, без поделби, раздор, омраза и нетрпелливост што беше начин на работење на досегашната криминална власт на Никола Груевски.

Македонија нема да биде изолирана земја којашто несовесни политичари ја караат со светот, туку држава за почит во меѓународната заедница со вистински евро-атлантски перспективи.

Овие промени што ги избраа граѓаните се приоритет на новата Влада на Р.Македонија.

Сите кои се исплашени од промените што одземат лични привилегии на поединци и носат одговорност за злоделата врз граѓаните, не сакаат граѓаните да живеат во ваква Македонија. Оттаму се сите лажни вести и измислици во медиумите на криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ.

Разговорите за обезбедувањето на парламентарното мнозинсттво се поставени исклучиво на Уставот на Р.Македонија.
Лага се пишувањата на потралите Реублика, Курир и медиумите што ги пренесуваат, за некакви менувања на државното знаме и химна, за некакви осуди на народи за геноциди, за јазични решенија спротивни на Уставот и слични измислици. Сите тие лаги се само тенденциозен обид за подгревање национална нетрпеливост помеѓу Македонците и Албанците, Албанците и Србите, Турците и Албанците, Македонците и Србите…

Огромното мнизинство граѓани, над 612.000, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми Бошњаци, други, застанаа еден до друг заедно во цврстата определба за живот, правда, промени и заедништво во Македонија.

Затоа, граѓаните се факторот на стабилност во Македонија. Криминалната власт е дефакторизирана.

Граѓанска Република Македонија оди напред. Тоа никој и ништо не може да го спречи“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -