fbpx
9 C
Skopje

СДСМ: Програмата на новата Влада е гаранција за унитарноста и целовитоста на државата

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

СДСМ со соопштение реагираат на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

„ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да го разбере денешното обраќање на претседателот Зоран Заев и Програмата на новата реформска Влада која е посветена на сите граѓани.

Квалитетниот живот за сите граѓани, суверенитетот и стабилноста на Република Македонијa, членството во НАТО и Европската унија и демократијата се несфатливи и недостижни вредности за ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, бидејќи се што тие правеа во изминатите години беше уништување на овие вредности и уништување на достоинството на граѓаните.

Заробени во историјата, омразата и лицемерието, со желба за спас на криминалот и личните богатства, токму ВМРО-ДПМНЕ на Груевски и неговите соработници е единствената закана по унитарноста на државата и единството на граѓаните.

Програмата на новата Влада што денес беше претставена од страна на претседателот Зоран Заев е гаранција за унитарноста и целовитоста на државата. Концептот на едно општество содржано во Програмата е единствената гаранција за безбедноста и спокојот на граѓаните и за сегашноста и иднината на Република Македонија.

Македонија ќе биде еднакво општество за сите, ќе биде демократска, слободна и просперитетна држава во која сите ќе бидат важни, бидејќи така одлучија околу 700 000 граѓани и тој процес нема да го спречат ниту Груевски, ниту ВМРО-ДПМНЕ“ се вели во соопштението на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -