15 C
Skopje

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат и пријателска Германија да ја инволвираат во нивните лаги, на 12 април остануваат во опозиција

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Нема крај на лажните паушални обвинувања и конструкции на непостоечки случаи од страна на безидејната ВМРО-ДПМНЕ.

Нема поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ да обвинува за наводни криминали кога опозициската партија се уште не го осудува криминалот во сопствените редови.

Денеска ВМРО-ДПМНЕ пласираше уште една по којзнае која по ред лажна вест, овој пат за набавка на обрасци за лични документи.

Вистината е дека постапката за набавка на обрасците за лични документи е спроведена и договорот е склучен согласно Законот за јавни набавки.

Ги охрабруваме институциите и покрај тоа што станува збор за паушални обвинувања, до крај да ги расчисти сите наоди за кои лажно обвинува ВМРО-ДПМНЕ.

Колку ВМРО-ДПМНЕ е заглавено во очај, безидејност и лажни вести, говори фактот што компанијата која ја обвинуваат за соучесник во наводен корупциски криминал е германска компанија во која 40% сопственик е државата, Сојузна Република Германија.

Лажни вести, безидејност, деструктивно однесување. Тоа е понудата на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Граѓаните го ценат таквиот однос од опозициската партија и затоа ВМРО-ДПМНЕ и по изборите на 12 април останува во опозиција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Владата продолжување со креирање на мерки: Платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на граѓаните и на компаниите...

ВИДЕО: Бизарен тренд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија за нокти, а потоа видеата...

Временска прогноза: Следуваат пониски утрински температури

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почесто во северните делови и попладне. Претпладне особено во јужните делови ќе има услови за краткотарен...

Ковачев: Македонија се држи до системот на диктатура на Тито

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид...

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...
- Advertisement -