fbpx
12 C
Skopje

СДСМ: Заврши времето за тендерите на Тодоров, ќе има реформи во здравството

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, денес со соопштение најави дека новата Влада, ќе се погрижи за сите здравствени институции ширум државата, алудирајќи на тетовската болница која во последните 10 години како што велат од СДСМ, нема основни услови за лекување на болни лица.

„Тетовската болница, како и сите други здравствени установи во Македонија ќе имаат достоинствени услови за работа за заштита на здравјето на граѓаните, но тоа ќе го обезбеди новата одговорна Влада на граѓаните на Македонија.

Граѓаните на Тетово, како и граѓаните во другите делови од Македонија знаат дека Никола Тодоров само им зборува за тендери, но тие од тендерите на власта ништо добро не видоа 10 години.

Кокретно граѓаните на Тетово до денес се жалат на недостаток на опрема во Тетовската болница, на лоши услови внатре, дека сами си купуваат лекови и медицински материјали. А тоа е сликата и во сите други болници низ државата.

Од несовесната власт, Македонија е прва заедно со Романија по лоши резултати во здравството според Европскиот здравствен индекс (ЕХЦИ) во истражувањето за 2016 година.

Затоа Тодоров не може со лажни вести да ги манипулира повеќе луѓето, кои ја казнија неодговорната тендерска власт и избраа промени.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дино Мерлин прв пат за болеста: БЕВ КАКО БИЛКА

Еден од најпопуларните балкански пејачи Дино Мерлин за прв пат проговори за својата болест и како што вели дека било премногу сериозно и се...

Партијата на Љубчо Георгиевски заедно со останатите помали партии во Собранието предлага измени во изборниот Законик за една изборна единица

ВМРО-Народна партија денеска како дел од македонскиот парламент заедно со останатите помали политички партии, партиципиенти во Собранието, предлага измени во изборниот Законик, односно предлог...

МАРТ НИ ГО НОСИ СНЕГОТ ВО МАКЕДОНИЈА: УХМР со детална временска прогноза за викендов, особено подгответе се за утре!

Времето денеска е сончево со мала облачност, а од попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната...

Заев: Имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 вакцини ама како да кажам, ако не стигнат?

Ние секој ден очекуваме конкретна информација кога ќе стигнат вакцините. Јас сега имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 ама како да кажам, ако...

Бил Гејтс открива до кога мисли дека ќе носиме маски

Бил Гејтс (65) ја примил втората доза од вакцината против ковид-19 пред една недела, потврди во интервју за социјалната мрежа Клабхаус. Но иако основачот на...
- Advertisement -