2 C
Skopje

Се извинуваме ако некој се навредил од изјавата на граѓанинот што ја цитиравме

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

По реакцијата на социјалните мрежи на новинарот Сунаи Сабриоски за содржината објавена на порталот „Поглед“ со наслов: „Како на Панаѓур: Во Шутка нема полициски час – ако избие жариште, наеб*авме сите, тука ништо не се почитува“ би сакале да го истакнеме следното:

1. Насловот е изјава на граѓанин за ТВ24 кој вели: Овдека се игра фудбал, кој што сака тоа си прави, никако не се почитува човече. Овдека ако избие жариште, овдека сме нае*але сите, цел град ако избие жариште.
Значи, насловот споделен на „Поглед“ не е фејк њуз, ниту пак е измислен од наша страна, туку е изјава на граѓанин за ТВ24. (изјавата можете да ја слушнете на 1:43 од видеото). Линк од видеото ОВДЕ
2. Нигде во нашата објава не е споменат определен народ, етникум, вера или нација. Напротив, во насловот стоел зборот „Шутка“. Оттука, би сакале да упатиме демант дека сме сакале некого да навредиме и да потенцираме дека насловот е базиран на изјава на граѓанин од Шутка, но и да упатиме извинување доколку некој се навредил од оваа наша објава.
3. Би сакале да потенцираме дека самиот наслов е корегиран во „Граѓанин за ТВ24: Во Шутка никако не се почитува полициски час, овдека ако избие жариште цел град ќе страда“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -