fbpx
17.8 C
Skopje

Се oчекува пресврт со времето: УХМР со лоши вести, толку од летото

АКТУЕЛНО

Во следните три дена започнувајќи од утре попладне во Македонија, како што најавуваат од УХМР, повторно ќе има врнежи од дожд, којшто наместа ќе биде пороен, грмежи и засилен ветер.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8 Т-мин. од 10 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 30 до 36 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 34 степени.

Во среда и четврток ќе биде нестабилно на повеќе места, а преодно стабилизирање на времето се очекува во петок и сабота.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -