23 C
Skopje

Се омажила за богатиот султан, а после два дена од свадбата му заѕвонел телефонот: „Се јавив и почна ужасот“

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Љубовната приказна на руската мисица Оксана Војеводине и некогашниот малезиски крал – султанот Мухамед Петти од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди, односни нивното разделување и перипетиите кои ги следеле.

Нивниот однос беше шокантен од самиот почеток, поради 24. години разликата во години, а и поради културолошките спротивности. Но, се траеше кратко, после само неколку месеци нивната врска пукна, а Мухамед отиде толку далеку што тврди дека синот Леон кои го добиле во бракот не е негов.

Оваа 27-годишна убавица сега одлучи да проговори за се, па изнесе бројни одвратни детали за нивниот однос.

Меѓу другото се присети и на непријатното искуство само два дека после венчавката – тогаш на султанот му заѕвонел телефонот, а на екранот пишувало Боб.

„Бев сигурна дека станува збор за еден од неговите пријатели кои сакаат да му честитаат склопување на брак. Се јавив и слушнав хистерична жена која почна да вика на мене и да тврди дека таа е негова сопруга, а не јас. Викаше на мене и ме праша како се осмелувам да се јавам на неговиот телефон“, раскажа Оксана, додавајќи дека тоа наводно била жена од Чешка која се претставила како Дијана Петра.

Откако Мухамед се вратил од купатилот, го земал телефонот и заминал да разговара во друга просторија.

„Ми рече дека тоа е неговата поранешна сопруга која не знаела дека сме се венчале. Освен тоа, рече дека постојат некои нерешени работи меѓу нив, а една од нив е подебла на имот“, вели убавата Русинка, истакнувајќи дека жената го контактирала и нејзиниот татко на кој исто така му тврдела дека е во брак со милијардерот уште од 2010 година.

Истата таа Дијана Петра наводно непрестано испраќа заканувачки пораки до Оксана и нејзините пријатели, во кои тврди дека ќе ја отруе, дека животот на малиот Леон е во опасност.

Инаку, Мухамед морал да абдицира токму поради Оксана, односно поради деталите од нејзиното минато. Имено, оваа Русинка имала секс пред очите на јавноста – во базен, за време на учеството во едно реално шоу, а тоа кралот го чинело и титула, поради строгите муслимански правила.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад...

Дали вашата коса брзо се масти? Овие можат да бидат главните причини

Ако имате проблем со мрсна коса и чувствувате дека морате да ја миете секој ден, веруваме дека ќе се препознаете себеси во овие навики. Повеќето...
- Advertisement -