32 C
Skopje

Се појавија фотки од најпознатата водителка во Србија – еве како почнала на медиумите (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Сите познати личности почнале од нула, за  да станат она што се денес. Секој од нив бил  „личност од сенка“, која го чека својот момент.

Така било и со неа. Таа секогаш ги сакала медиумите, и покрај тоа што студирала право. Сите ја знаат по нејзиниот остар јазик и ставот кој некому му се допаѓа, некому – не, но никого  не го остава рамнодушен.

Јована Јеремиќ, водителката на ТВ хепи и ТВ шоуто „Запознајте ги паровите“ е едно од најпопуларните ТВ лица кое успеало со својата харизма или како што таа сака да каже „Х- фактор“  да привлече милиони гледачи крај телевизиски екрани.

На Твитер се појави фотографија од шоуто на „Ами Џи“, односно Огњен Амиџиќ, каде што се гледа една девојка која седи во публиката, а таа е токму Јована..

Инаку, денес таа е во брак со политичарот Воислав Милошевиќ и од нивната љубов, наскоро треба да се роди девојче.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -