20.8 C
Skopje

Се симнува или се качува мачката по скалите: Одговорот кажува многу за вас

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Психолошките тестови се многу често заосновани на она што најпрвин гледате на зададената фотографија. Таков случај е и со ова маче.

Добро погледнете ја оваа фотографија и одговорте дали мачката се симнува или се качува по скалите? Одговорот ќе открие многу за вас.

Ако одговоривте дека мачката се качува по скалите, тоа значи дека воопшто не обрнувате внимание на деталите и многу е веројатно дека сте многу не организирани. Па според тоа често сте наивни и верувате во се што ќе ви се каже. Цинизамот за цвас нешто непознато и често уживате во животот повеќе од другите.

Ако одговоривте дека мачката се симнува по скалите, или обрнувате многу внимание на деталите или имате натприродна интелигенција.Многу внимателно испитувате се што гледате и слушате, и поставувате тон прашања.Вие сте идеална личност ако не некој му треба совет, зошто може да ја согледате ситуацијата од невозможен агол.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Што ДУИ ќе добие од владиниот колач доколку направи коалиција со СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ?

Од PSE JO или зошто да не премиер Албанец до „Можеме уште повеќе, уште подобро“ има огромна разлика. Едните се препознатливи само по ветувањето...
- Advertisement -