20 C
Skopje

Се скарала со сопругот и излегла во провод – пијана ја силувале, а шокот следел кога се дознало кој го направил тоа

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Жртвата на оваа приказна која го обиколи светот е мажена жена. Таа една вечер и по кавгата со сопругот (35) отишла во ноќен провод.

Претерала со пиење и некаде во тие моменти престанува нејзиното сеќавање на таа ноќ.

Она што тогаш не знаела е дека луѓето кои ја виделе онесвестена на клупа, го повикале нејзиниот сопруг, по што ја собрал и одвел дома.

Кога се разбудила следниот ден, му се доверила на сопругот дека се сомнева дека била силувана, а тој ја советувал да се јави во полиција.

Тоа и го сторила, по што била спроведена истрага, а врз основа на ДНК анализите се утврдило дека жената била силувана, но дека тоа го сторил нејзиниот сопруг.

Тоа се деталите од судењето кои ги обиколиле светот. Сето тоа се случило во мај 2016 година, а судењето е завршено во текот на овие денови.

Во разговорот со полицијата, нејзиниот сопруг објаснил дека неговата сопруга била “многу, многу пијана, имала потешкотии во зборувањето и тешко составувала смислени реченици.”

“Сте ја одвеле дома, а потоа сте ја силувале зашеметена од алкохол”, беше конечната пресуда на судијата.

Мажот се бранел велејќи дека последен пат имале секс пред една недела, но ДНК-тестот покажал поинаку.

Така тој е осуден на седум години затвор и запишан е во регистарот на сексуални престапници.

Покрај тоа, му било забрането директно да контактира со жената, туку само преку нејзините советници, бидејќи му било забранет близок приод.

Жената на судењето изјавила дека ја издала личност на која ѝ верувала најмногу на светот.

“Вели дека доживеала потполен шок кога сфатила дека нејзиниот сопруг направил нешто толку ѕверски. Се преселила од дома и започнала бракоразводна парница “, изјави судијата за медиумите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -