fbpx
1 C
Skopje

Се случи невозможното – Бог ни покажа дека не дигнал раце од нас

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Многупати се случува да се откажеме од нашите сништа бидејќи си помислуваме дека нема повеќе надеж за нас, но, тогаш се случува нешто што ни ја враќа повторно силата и мотивацијата да продолжиме понатаму во животот. Токму ова им се случило на овие брачни сопружници од Америка. Ова е нивната приказна…

Кога се венчале Удона и Чак Херберт во 1995 година, одлучиле да имаат бебе. Нивните соништа набрзо биле срушени кога дознале дека не можат да имаат деца. Телото на жената едноставно го исфрлал ембрионот, рекле лекарите. Брачниот пар од Луизијана биле депримирани кога ја дознале оваа вест.

Удона почнала да има болки во стомакот, вртоглавици и грчеви. Не ни помислувала дека можеби е бремена, туку се исплашила мислејќи дека тоа се можни симптоми на рак.

Почнала да чувствува „треперење“ во стомакот. Потоа започнала мачнината и останатите симптоми кои не смееле да се игнорираат. Нејзината мајка и пријателите ја убедувале да направи тест за бременост. Кога ги послушала и најпосле го направила тестот, тој бил позитивен.

Само четири седмици пред пораѓајот, лекарите потврдиле дека наскоро ќе ја добијат својата среќа.

Бебето Брукс мајор Хеберт е чудо од дете. Лекарите биле изненадени од ова непланирано бебе, со објаснување дека ваквите случаи се многу ретки.

Бебето имало проблем со белите дробови веднаш после раѓањето било префрлено на неонатална интензивна нега. „Сега е одлично!“ – рекла гордата мајка.

„Бог имаше план за нас, на него долго чекавме, а сега конечно се исполни.“- вели Удона.

„баш кога се откажавме од нашиот сон, Бог ни покажа дека не дигнал раце од нас. Го направи невозможното!“

НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ НИКОГАШ! ОВОЈ ПАР Е ОДЛИЧЕН ПРИМЕР ЗА ТОА. ЧУДА СЕ СЛУЧУВААТ – СПОДЕЛЕТЕ!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -