fbpx
17.8 C
Skopje

Се случи невозможното – Бог ни покажа дека не дигнал раце од нас

АКТУЕЛНО

Многупати се случува да се откажеме од нашите сништа бидејќи си помислуваме дека нема повеќе надеж за нас, но, тогаш се случува нешто што ни ја враќа повторно силата и мотивацијата да продолжиме понатаму во животот. Токму ова им се случило на овие брачни сопружници од Америка. Ова е нивната приказна…

Кога се венчале Удона и Чак Херберт во 1995 година, одлучиле да имаат бебе. Нивните соништа набрзо биле срушени кога дознале дека не можат да имаат деца. Телото на жената едноставно го исфрлал ембрионот, рекле лекарите. Брачниот пар од Луизијана биле депримирани кога ја дознале оваа вест.

Удона почнала да има болки во стомакот, вртоглавици и грчеви. Не ни помислувала дека можеби е бремена, туку се исплашила мислејќи дека тоа се можни симптоми на рак.

Почнала да чувствува „треперење“ во стомакот. Потоа започнала мачнината и останатите симптоми кои не смееле да се игнорираат. Нејзината мајка и пријателите ја убедувале да направи тест за бременост. Кога ги послушала и најпосле го направила тестот, тој бил позитивен.

Само четири седмици пред пораѓајот, лекарите потврдиле дека наскоро ќе ја добијат својата среќа.

Бебето Брукс мајор Хеберт е чудо од дете. Лекарите биле изненадени од ова непланирано бебе, со објаснување дека ваквите случаи се многу ретки.

Бебето имало проблем со белите дробови веднаш после раѓањето било префрлено на неонатална интензивна нега. „Сега е одлично!“ – рекла гордата мајка.

„Бог имаше план за нас, на него долго чекавме, а сега конечно се исполни.“- вели Удона.

„баш кога се откажавме од нашиот сон, Бог ни покажа дека не дигнал раце од нас. Го направи невозможното!“

НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ НИКОГАШ! ОВОЈ ПАР Е ОДЛИЧЕН ПРИМЕР ЗА ТОА. ЧУДА СЕ СЛУЧУВААТ – СПОДЕЛЕТЕ!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -