4.5 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Филипче сподели: Една работа силно охрабрува

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил сподели охрабрувачки вести, односно добро е тоа што бројот на заболени не расте нагло. -Иако сѐ...

Падна пресуда: По 3 и пол години затвор за обвинетите во „Титаник 3“

Ејуп Алими и Исмет Гури заработија затворски казни за изборни нерегуларности за време на локалните избори во 2013 година. Според пресудата која денеска ја објави...

Да се радуваме за оваа прекрасна вест: Детска клиника соопшти – 7 годишната Румеса ја победи леукемијата

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника ја објави на својот Фејсбук профил. „Во...

Се за изборите во Хрватска: ХДЗ, конзервативците и десницата, анти-семитизам…

Што се случува со ХДЗ? Каде оди десницата во Хрватска? Мирослав Шкоро и конзервативците на изборите…. Дали Иван Пернар со неговата групација како и сите екстремни анти-глобалисти, пропагираат анти-семитизам? Дали гласачите од BIG TENT спектарот на Мирослав Шкоро ќе ја подржат Колинда во вториот круг? Што се „протестни“ гласачи?

„Екстремните анти-глобалисти и анти-банкарски движења се опасни и наликуваат на нацистите. Во нив може да се забележи доза на анти-семитизам, а тоа го имаме и во Хрватска.“ – вели Бродиќ. 

Комплетна анализа на претседателските избори во Хрватска. Разговор помеѓу Стефан Василевски #Conservatives MK & Иван Бродиќ, политички аналитичар и новинар, уредник на Енерџи Прес (Energy Press Croatia).

Разговор со хрватскиот политички аналитичар и новинар Иван Бродиќ

Што се случува со ХДЗ? Каде оди десницата во 🇭🇷 Хрватска?Мирослав Шкоро и конзервативците на изборите….Дали Иван Пернар со неговата групација како и сите екстремни анти-глобалисти, пропагираат 🇮🇱 анти-семитизам? „Тие екстремни и анти-банкарски движења се опасни и наликуваат на нацистите“ – вели Бродиќ.Комплетна анализа на претседателските избори во Хрватска.Разговор помеѓу Стефан Василевски #Conservatives 🇲🇰 MK & 🇭🇷 Иван Бродиќ Ivan Brodić, политички аналитичар и новинар, уредник на Енерџи Прес (Energy Press Croatia).

Posted by Conservative.mk on Thursday, December 26, 2019

Latest Posts

Филипче сподели: Една работа силно охрабрува

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил сподели охрабрувачки вести, односно добро е тоа што бројот на заболени не расте нагло. -Иако сѐ...

Падна пресуда: По 3 и пол години затвор за обвинетите во „Титаник 3“

Ејуп Алими и Исмет Гури заработија затворски казни за изборни нерегуларности за време на локалните избори во 2013 година. Според пресудата која денеска ја објави...

Да се радуваме за оваа прекрасна вест: Детска клиника соопшти – 7 годишната Румеса ја победи леукемијата

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника ја објави на својот Фејсбук профил. „Во...

АКТУЕЛНО

Филипче сподели: Една работа силно охрабрува

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил сподели охрабрувачки вести, односно добро е тоа што бројот на заболени не расте нагло. -Иако сѐ...

Падна пресуда: По 3 и пол години затвор за обвинетите во „Титаник 3“

Ејуп Алими и Исмет Гури заработија затворски казни за изборни нерегуларности за време на локалните избори во 2013 година. Според пресудата која денеска ја објави...

Докторот од „Плодност“ направил и трето тестирање, сега нема коронавирус иако претходниот тест му беше позитивен

Сопственикот на битолската клиника Плодност, Таше Трпчевски и неговото семејство немаат коронавирус, покажало последното испитување кое фамилијарно го направиле. Преку веб страницата на Клиниката,...

Син на пациент од Козле: Физиотерапевтот и болничарот кој носел храна се меѓу заразените, пациентите дома без тест

Еден од пациентите на Физикална рехабилитација во Козле беше татко ми. Откако излезе првиот случај со заболениот пациент, него експресно го пуштија од болницата со...

Беснеење со автомобили на полнoќ во центарот на Банско (ВИДЕО)

Граѓани од Банско испратија видео на кое се гледаат автомобили кои беснеат, а наводно видеото е снимено вечерва, нешто пред полноќ, пренесува Канал Вис. Според...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.