fbpx
3 C
Skopje

Секој ден јадел по еден килограм сланина – нема да верувате што се случило со него

АКТУЕЛНО

Во желба да се храни здраво и квалитетно, Ден Квибел одлучил во октомври 2015 година да премине на диeта и да јаде само сланина. Не само што ослабел 10 килограми, туку и значително го намалил обемот на половината.

Диетата со сланина верувале или не, помогнала да му се намали крвниот притисок, а го подобрил нивото на холестерол и состојбата на црниот дроб. Покраj ова, експериментот му донел уште неколку промени – имал многу повеќе енергија и можел да вежба подолго во теретана. Докторката не можела да верува кога ги видела резултатите од тестот.

– Не знам што да кажам, освен да продолжи да го прави тоа што го правел – бил советот на збунетата докторка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -