fbpx
6.8 C
Skopje

Села за Заев: Нема да коалицирам со луѓе кои ми забија нож во грб

АКТУЕЛНО

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „360 Степени“е песимист дека во Парламентот може да се постигне договор за уставни измени и го отфрли предлогот за заеднички листи со СДСМ.

-Не можете да барате од нас да влеземе во коалиција со луѓе кои ни забија нож во грбот и тоа пред само 5-6 месеци. Сега барате јас да одам во предизборна коалиција со Зоран Заев.

Ве молам. Ова не е лично прашање, рече Зијадин Села, претседател на Алијансата за Албанците.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -